dodávka obrubníků, dlažebních i žulových kostek, odseků,krajníků, kamenných dlažeb či schodů a také mozaiek

Pe Granit, s.r.o.

Zajistíme vám dodávku obrubníků, dlažebních i žulových kostek, odseků, krajníků, kamenných dlažeb či schodů a také mozaiek.

Díky spolupráci s odborníky, architekty a zkušenými dělníky realizujeme zakázky v Olomouci, Brně, Ostravě nebo Zlíně, ale také poskytneme služby pro zákazníky z celé České republiky i ze zahraničí.

  • V Jesenické lokalitě pracujeme s kamenickými surovinami jako je slezská žula a mramor, ale jsme schopni zajistit i jiné materiály v různých lokalitách České republiky i ze zahraničí. 
  • Venkovní kamenná dlažba z přírodního kamene vám zajistí skvělou funkčnost cest, chodníků, teras i zahradních posezení a navíc je také elegantním a originálním řešením.
  • Firma Pe Granit, s.r.o. se sídlem v Jeseníku pracuje s kamenickými surovinami jako je slezská žula a mramor, ale dle domluvy vám také zajistí i jiné materiály. 
  • Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti kamenických a dlaždičských prací zajistíme dodávku i montáž venkovní kamenné dlažby v nejkratším možném termínu. 
  • Své realizace zajistíme nejen v Olomouci, Brně, Ostravě nebo Zlíně, ale také poskytne služby pro zákazníky z celé České republiky i ze zahraničí.

V uvedené Jesenické lokalitě se vyskytují dvě základní kamenické suroviny: slezská žula a slezský mramor.

Slezská žula je vždy světlá, v odstínech šedé, žluté a jejich přechod.

Slezské žule se také říká GRANIT, skládá se z živce, křemene a slídy.

Žula se vyznačuje hlavně dobrou štěpností, pravidelností, zrnitostí, pevností v tlaku a schopnosti leštitelnosti.


Pochází geologicky z prvohor.

Slezský mramor nemá na Jesenicku souvislý výskyt, jsou to bloky kamene „utopeného v žule“, který je starší než Slezská žula a jeho stáři nedovedeme přesně určit.

Pravděpodobně však pochází z prvohor jako žula, ale ze starších tj. z Devonu, doby asi před 350 miliony let.


Původně se jednalo o vápenec usazený v moři, později se vlivem tlaku a teplotních změnil v mramor. Díky překrásné kresbě (fládrům) slouží především k reprezentativním dlažbám a obkladům .

Wellness hotel Vista

Soklový kámen


Ostatní výrobky z kamene


Barevné mozaiky


Kamenné fasády


Dlažby